We are a leading Distributor / Channel Partner of slitting line and used slitting lines of reputed brands.
₹ 15000000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100-500 ton / day |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Industrial |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Voltage | 440 V |
| Material to be used | Steel,Aluminium |
₹ 7000000 / Unit Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Voltage | 440 V |
| Phase | Three Phase |
| Country of Origin | Made in India |
| Material to be used | Metal Sheet |
Sunil Atrawalkar (Proprietor)
Metal Technologies India
11, A - 1106, Golden Petals, Dudhane Nagar, Karve Nagar,Sargam, Society Lane 3 Karve, Nagar Pune, Pune - 411052, Maharashtra, India