Providing you the best range of cut to length machine and sheet cut to length line with effective & timely delivery.
₹ 15000000 / Unit Get Latest Price
| Capacity | 60 cut /min |
| Material | MS |
| Usage/Application | Industrial |
| Cutting Material | Metal Sheet |
| Max Speed | 15000 mm/min |
| Surface Finishing | Galvanized |
| Voltage | 440 V |
₹ 10000000 / Unit Get Latest Price
| Capacity | 20000 mm/min |
| Automation Grade | Automatic |
| Size | 16 mm sheet thickness, 2000 mm width |
| Material | MS |
| Usage/Application | Industrial |
| Cutting Material | Metal Sheet |
| Surface Finishing | Galvanized |
| Power Required | 1000 W |
| Power Source | Electric |
Leveraging by the vast experience of this domain, we present clients with the premium quality of Cut to Length Machine from TeXiang Machinery. Metal Technologies India is the authorised agent for TX Machinery. The lines offered are inspected by our professional experts before offering to our clients. The lines are most economicaly priced
Sunil Atrawalkar (Proprietor)
Metal Technologies India
11, A - 1106, Golden Petals, Dudhane Nagar, Karve Nagar,Sargam, Society Lane 3 Karve, Nagar Pune, Pune - 411052, Maharashtra, India